Naprawa retro konsol

Zniszczony port do pada w konsoli Sega Saturn? W przenośnej konsoli Game Gear kondensatory wymagają wymiany? Smużenie ekranu czy brak dźwięku zabierają całą radość z grania na wiekowym sprzęcie. W naszym serwisie konsol w Łodzi rozwiążemy ten problem, a Ty wrócisz do pokonywania plansz przy pomocy jeża Sonica.

Skorzystaj z darmowej diagnozy! Sprzęt wyślesz do nas kurierem lub przez Paczkomat InPost.

Jakie problemy z konsolami retro rozwiązujemy?

Konsole retro – najczęściej zadawane pytania

Konsola retro nie działa? Czas dowiedzieć się, jakie mogą być przyczyny. Poznaj najczęściej zadawane pytania dotyczące problemów z konsolami retro!

Jeśli konsola retro nie działa, możliwe, że wylał się kondensator. W takiej sytuacji konieczna będzie jego wymiana. Zgłoś się do ZREPEROWANE – nasz serwis konsol w Łodzi wymienia kondensatory retro konsol. Jeśli konsola uruchamia się, ale nie działa obraz, być może uszkodzeniu uległa sekcja zasilania. Kiedy natomiast gaśnie dioda po włożeniu zasilacza, to oznacza zwarcie na głównej linii zasilania.

Jeśli doszło do uszkodzenia kondensatora w retro konsoli, możesz mieć problemy z wyświetlaniem obrazu. Na wyświetlaczu pojawi się uciążliwe smużenie. Przy uszkodzonym kondensatorze występują również problemy z dźwiękiem oraz uruchamianiem się konsoli.

W pierwszym Xboxie często dochodzi do problemu z niewysuwającą się tacką. Problem może dotyczyć wyeksploatowanej gumki. W tym przypadku spróbuj wyczyścić ją w ciepłej wodzie z mydłem, jednak to czasami nie wystarcza. Bywa, że wymiana gumki jest potrzebna, żeby tacka w Xbox prawidłowo się wysuwała.

Tak, konsolę retro da się podłączyć do nowego telewizora. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z wyjścia RF, czyli antenowego. Następnie konieczne jest strojenie automatyczne. Jeśli nie zadziała, konieczne będzie ręczne strojenie.

Chcesz rozpocząć przygodę z retrogamingiem, ale nie wiesz, którą konsolę wybrać? Sprawdź kilka poniższych propozycji:

  • Atari 2600 – idealna dla fanów grania z małą ilością czasu. Gry na nią są nieskomplikowane ze względu na ograniczone możliwości graficzne, ale jednocześnie dają mnóstwo frajdy.
  • Super Nintendo Entertainment System (SNES) – 16-bitowa propozycja. Wyróżnia się stosunkowo dobrą grafiką. Co ważne pozwala zapisywać stan gry w pamięci carta.
  • Nintendo 64 – brak części ruchomych i optyki przekłada się na ograniczenie awaryjności. Zwykle wykorzystuje grafikę 3D.
  • PlayStation (PSX) – pierwsza propozycja od Sony. Wykorzystuje płyty CD, co przekłada się na więcej ciekawych wstawek filmowych w grach, jednak zdarzają się usterki związane z odczytem płyt. Jeśli się z nimi zmagasz, zgłoś się do ZREPEROWANE – naszego serwisu konsol w Łodzi.